fbpx

Na co zwrócić uwagę przy zakupie torebki?

Czy wyobrażacie sobie swój dzień bez torebki? Praca, spacer, kawa z przyjaciółką, zakupy… w każdej z tych sytuacji towarzyszy nam torebka. Mała lub duża, skórzana bądź materiałowa. Dobieramy torebki na różne okazje, ale mamy też swoje ukochane modele, które najchętniej nosiłybyśmy zawsze i wszędzie.

Ponoć nic nie mówi tyle o kobiecie jak jej torebka. To dla nas chyba najważniejszy dodatek. Na co zwrócić uwagę przy zakupie torebki?

Dopasuj torebkę do twojej sylwetki

To zasada numer jeden. Torebka musi pasować do twojej figury, wzrostu i postury. Za duża lub za mała torebka może wyeksponować nie to, co chcemy. Zdarza się, że modele torebek z pokazów mody, pasują jedynie szczupłym i wysokim kobietom – bez krągłości i biustu. Zarówno wielkość, jak i kształt torebki mają znaczenie i warto, aby podkreślały one twoje atuty.

Więcej na ten temat przeczytasz we wpisie JAK DOPASOWAĆ TOREBKĘ DO SYLWETKI

Torebka ma odpowiadać twojemu stylowi życia

Zadaniem torebki jest ułatwienie twojego życia. Pamiętaj o tym. Zastanów się dobrze, jakie są twoje potrzeby, na jakich spotkaniach bywasz, co z sobą zabierasz. Czy twoja torba powinna być duża i pojemna? Czy może lepiej wybrać małą i zgrabną listonoszkę lub nerkę? Czy wolisz torebkę cross body, czy dużego shoppera?

Zwróć uwagę, co będziesz nosić w torebce i do czego jej potrzebujesz. Jakie ma mieć funkcjonalności, czy ma podszewkę, wewnętrzne lub zewnętrze kieszenie. Jeżeli nosisz ze sobą dokumenty, warto wybrać torebkę, która swobodnie mieści format A4.

Warto zwrócić uwagę na wagę torebki. Zbyt ciężka torba może stać się dla ciebie codzienną udręką. Jeżeli nie nosisz ze sobą wielu przedmiotów lepiej zdecydować się na małą i lekką torebkę. Pamiętaj o swoim komforcie!

Niektóre małe torebki z powodzeniem pełnią funkcję torebki na co dzień. Wszystko zależy od twojego stylu życia! I właśnie dlatego torebka tak wiele mówi o tobie.

Jaki jest twój styl?

Torebka powinna współgrać z twoim stylem i garderobą. Bardzo częstym błędem jest kupowanie torebek, które nie pasują do posiadanych w szafie ubrań i stylizacji. Nie zawsze warto sugerować się aktualną modą. Niektóre trendy przemijają naprawdę szybko. Zwróć uwagę czy torebka odpowiada twoim potrzebom i pasuje do twojego stylu! I kup taką, która ci się szybko nie znudzi.

Dobierz taki kolor torebki, który będzie pasował do twoich ulubionych stylizacji. Bezpieczny zawsze jest uniwersalny czarny lub brązowy, ale nie warto bać się kolorów. Zwłaszcza w letnie dni.

Torebki na specjalne okazje również stanowią ważny element garderoby i dają nam poczucie komfortu, jeżeli zbliża się ważna impreza, święta lub inna uroczystość. Warto posiadać torebkę wizytową, kopertówkę lub inną elegancką torebkę, dzięki której będziesz gotowa na takie szczególne okoliczności.

Czy lepiej kupić torebkę na suwak czy otwartą?

Otwarte torby mają niewątpliwie wiele zalet. Nie musimy za każdym razem otwierać torebki, mamy łatwy dostęp do jej wnętrza i wygodnie wybieramy interesujący nas przedmiot. To jednak wymarzony rodzaj torebek dla złodziei, nawet nie zorientujesz się, w którym momencie dokonano kradzieży.

Jeżeli jednak bardzo zależy nam na bezpieczeństwie i nosimy ze sobą cenne przedmioty, to lepiej zdecydować się na torebkę zamykaną na suwak. Na pewno utrudnia on dostęp potencjalnemu złodziejowi, ale pamiętajmy, że nie rozwiąże wszystkich problemów z bezpieczeństwem. Zamiast suwaka do zamknięcia torebki może posłużyć zacisk rzemieniem lub klapa.

Jeżeli lubisz otwarte torebki, bezpiecznym rozwiązaniem może być zamykany wkład lub dodatkowe zamykane na suwak kieszenie. Otwarte torby sprawdzają się doskonale, jeżeli przebywasz w miejscach, w których nie jesteś narażona na kradzież. Poruszając się komunikacją po mieście lepiej mieć torebkę dokładnie zamkniętą.

Czy torebki kupować tanio czy drogo?

Kwestia ceny jest niezwykle relatywna, ale znalezienie taniej, solidnie wykonanej torebki z wysokiej jakości materiału to dość karkołomne zadanie. Czy lepiej kupić tanio, czy odłożyć pieniądze na wytrzymałą i dobrą torebkę? Nasza rada: nie płać dwa razy. Cena torebki najczęściej jest uzależniona od jakości wykonania i wykorzystanego materiału. Płacąc często niewiele więcej, zyskujesz solidnie uszytą torebkę, z której możesz korzystać przez wiele lat…

Takie podejście jest również odpowiedzialne i ekologiczne. Tanie torebki już po kilku tygodniach wyglądają na znoszone, tracą swój kształt, pojawiają się pęknięcia i przetarcia. Takie produkty, jeżeli są wykonane ze sztucznych materiałów, najczęściej nie podlegają już recyklingowi.

Torebki ze skóry naturalnej

W Melika do wykonania torebek stosujemy przede wszystkim skórę naturalną. Skórzane produkty są eleganckie i prestiżowe, ale też niezwykle praktyczne ze względu na ich trwałość, wytrzymałość. O tym, dlaczego to tak dobry surowiec na torebki i czym różni się od skóry syntetycznej (sztucznej) przeczytasz we wpisie: CZY EKOSKÓRA JEST TAK SAMO DOBRA JAK SKÓRA NATURALNA?

Jeżeli chcesz poznać sposoby na rozpoznanie prawdziwej skóry naturalnej, zajrzyj tu: JAK POZNAĆ, ŻE TO SKÓRA

Najczęściej popełniane zakupowe błędy

Błędy zdarzają przy każdego rodzaju zakupów. Warto oczywiście ich unikać, aby nie dopuścić do pustki w portfelu i kaca moralnego 😉 . Co zatem można zaliczyć do tych najczęściej popełnianych błędów:

  • zakupy jako pocieszenie – kiedy chcesz sobie wynagrodzić np. gorszy dzień lub złą wiadomość
  • zakupy kompulsywne – kiedy zakupy robisz bez zastanowienia i następnego dnia okazuje się, że nabyłaś niepotrzebne przedmioty.
  • brak listy zakupów – przed zakupami przemyśl, czego naprawdę potrzebujesz.
  • promocje i wyprzedaże – korzystanie z rabatów to nic złego, ale nie zawsze warto dokonywać zakupy, kierując się wyłącznie niską ceną.

Koszyk