Jak przechowywać torebki skórzane?

Produkty skórzane cechuje wyjątkowa jakość i trwałość, tym samym dłuższa żywotności od pozostałych torebek. Jeżeli jednak chcesz, żeby przedmioty skórzane służyły ci jak najdłużej i wciąż wyglądały pięknie, koniecznie musisz zadbać o ich odpowiednie przechowywanie. Światło słoneczne, wilgoć i zanieczyszczenia mogą negatywnie wpłynąć na naszą ukochaną torebkę. Odpowiednia organizacja pozwoli Ci też szybko i wygodnie dobrać torebkę do stylizacji.

Gdzie przechowywać torebki?

Która z nas nie marzy o szafie pełnej torebek. Idealnie byłoby posegregować torebki podzielone rodzaju, stylu i koloru. No cóż… nie każdy może pozwolić sobie na tak dużą garderobę. Jednak nawet dysponując niewielką przestrzenią, warto zadbać o miejsce do właściwego przechowywania torebek. Dzięki temu nie tylko zachowasz je w lepszym stanie, ale również będziesz miała do nich wygodny dostęp.

Im więcej jednak masz torebek, tym zadanie staje się trudniejsze.

Organizacja torebek w szafie

Do prawidłowego przechowywania torebek można wykorzystać część miejsca w szafie. Najlepiej jest przeznaczyć na torebki osobną półkę, na której będą ładnie wyeksponowane. Żeby poustawiać torebki tak, aby nie przewracały się, możesz wykorzystać przegródki, podpórki do książek, mini stojaki lub separatory do szaf.

W szafie do dyspozycji mamy przecież nietylko półki, ale również drzwi na których można zamontować wieszak na torebki lub powiesić haczyki. W ten sam sposób można wykorzystać boczną ścianę szafy. Jeżeli masz miejsce na dnie szafy, do magazynowania torebek możesz wykorzystać specjalne stojaki lub pojemniki.

Do przechowywania torebek nada się też drążek w szafie, możesz na nim powiesić torebki wykorzystując nawet zwykły wieszak lub eleganckie haczyki.

Inne pomysły na przechowywanie torebek

Jeżeli dysponujesz odpowiednią ilością miejsca możesz wykorzystać duży stojak na torebki, albo powiesić torebki na ścianie garderoby. Bardzo efektowna będzie specjalna szafka z gablotą.

Jeżeli masz niewystarczającą ilość miejsca w szafie, trzeba kreatywnie podejść do problemu. Dość sprawdzonym rozwiązaniem jest wieszak na torebki na wewnętrznej stroni drzwi sypialni. Do przechowywania małych torebek świetnie nadają się też szuflady, w tym celu możesz wykorzystać również w dużym pojemniku pod łóżkiem.

Jak przechowywać torebki skórzane?

  • Nie przechowuj brudnych torebek, zawsze przed schowaniem odśwież I oczyść torebkę.
  • Torebki skórzane przechowuj w suchym i ciemnym miejscu, przedmioty z naturalnej skóry nie lubią długotrwałego nasłonecznienia.
  • Wypełnij wnętrze torebki (np. zmiętą gazetą lub nieużywanym szalikiem bądź kocem), pozwoli to uniknąć zagnieceń i odkształceń.
  • Nie przechowuj torebki w pobliżu źródła ciepła.
  • Z tego samego powodu, unikaj ścisku, torebki skórzane nie lubią tłoku.
  • Włóż torebkę w materiałowy pokrowiec lub worek, nie tylko ochroni przed kurzem, ale zapobiegnie również przetarciom.
  • Można wykorzystać zapachowe saszetki, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z wnętrza torebki.

Dbaj o swoje torebki! Naprawdę warto postarać się o odpowiednie przechowywanie nieużywanych torebek, dzięki temu będziesz mogła cieszyć się ich pięknym wyglądem przez lata i na każdą okazję mieć coś szałowego. Mamy nadzieję, że udało nam się was do tego zainspirować 🙂

WSKAZÓWKI NA TEMAT UŻYTKOWANIA PRODUKTOW MARKI MELIKA ZNAJDZIESZ TUTAJ

Koszyk