Jak dbać o produkty skórzane Melika?

Niektóre rodzaje skór ciemnieją pod wpływem światła, wody lub środka pielęgnującego. Nie należy się tym martwić. To naturalne, że z biegiem czasu wyroby skórzane nabierają swoistej patyny, dzięki czemu uzyskują swój unikalny i niepowtarzalny charakter. Aby zachować piękno i trwałość produktów Melika zalecamy stosowanie poniższych instrukcji.

UŻYTKOWANIE

Długotrwała ekspozycja na słońcu może wysuszać skórę, dlatego jeśli dłuższy czas nie używasz torebki to przechowuj ją w szafie, w dołączonym przy sprzedaży woreczku.

Upewnij się, że wszystkie kosmetyki, buteleczki z perfumami, a także długopisy w torebce są dobrze zamknięte, a jeśli to możliwe przechowuj je w oddzielnej kosmetyczce.

Niektóre ubrania np. jeansowe, barwią skórę, dlatego warto wziąć to pod uwagę dobierając torebkę do stroju.

CZYSZCZENIE

Większość zabrudzeń da się usunąć przy użyciu wody i zwykłego, szarego mydła.

Należy zmoczyć gąbkę w czystej wodzie a następnie dobrze odcisnąć, żeby nie była zbyt mokra, nabrać trochę mydła i pocierać lekko okrężnymi ruchami zabrudzone miejsce.

Po usunięciu plamy, wytrzeć czystą wilgotną ściereczką pozostałości z mydła i pozostawić do wyschnięcia.

Po oczyszczeniu i wysuszeniu skóry można na nią nanieść niewielką ilość odpowiedniej pasty, wosku lub balsamu do pielęgnacji skóry, następnie wypolerować delikatnie powierzchnię torebki suchą szmatką. Nie jest to jednak konieczne.

Jeżeli zabrudzenie jest zbyt trudne do usunięcia we własnym zakresie, należy oddać torebkę do wyspecjalizowanego punktu.

Koszyk