Jak zorganizować rzeczy w torebce?

Damska torebka jak najbardziej może być zorganizowana. Co w niej nosimy? Oczywiście tylko najpotrzebniejsze rzeczy 😉 Każda z nas ma swoje potrzeby i styl życia, który powoduje, że pewne przedmioty są nam na co dzień po prostu niezbędne.

Która z nas nie szukała kiedyś czegoś nerwowo w torebce, niech pierwsza rzuci kamieniem. Pośpiech, nerwowa sytuacja, milion spraw na głowie… Oczywiście, to czego poszukiwałyśmy, znajdowało się na samym dnie, pod stertą innych przedmiotów.

Niektóre z nas radzą sobie lepiej z organizacją rzeczy w torebce, niektóre gorzej. Nikt nie mówi, że to łatwa sprawa. Nie ma też na to idealnego sposobu. Każda z nas musi wypracować własną receptę, ale mamy dla was kilka uniwersalnych porad, które pomogą ujarzmić chaos w torebce.

JAK UTRZYMAĆ PORZĄDEK W TOREBCE?

Wybieraj dla siebie odpowiednie torebki

Krótko mówiąc, wybierz taką torebkę, która umożliwia organizację. Na pewno przydadzą się dodatkowe kieszenie lub przegródki, w których schowasz drobne przedmioty, lub telefon. Przyda się również wewnętrzna kieszeń zamykana na suwak albo dodatkowa komora. Takie rozwiązania pozwalają na skuteczną organizację, a to, co potrzebne zawsze masz pod ręką.

Smartfon stał się naszym codziennym towarzyszem, dlatego warto mieć na niego odpowiednią kieszonkę w torebce, dzięki temu przechowasz go bezpiecznie, bez zarysowań. I zawsze szybko go odnajdziesz. W torebce często nosimy ze sobą notes, kalendarz lub książkę, te nowocześniejsze z nas obowiązkowo tablet lub czytnik 🙂 Portfel to pewniak. A jeszcze ładowarka, no i kosmetyki, chusteczki… Można wyliczać bez końca.

Dobra torebka, która odpowiada naszym potrzebom, to podstawa. Funkcjonalnie zaprojektowana torba umożliwi ci łatwe zorganizowanie najważniejszych przedmiotów. Zastanów się jakiej torebki potrzebujesz na co dzień. Duża czy mała torebka? Jakie wykończenie wnętrza, jakie kieszenie będą przydatne? Bardzo istotna jest porządnie wykonana podszewka torebki, która nie pruje się przy pierwszej okazji i jest łatwa w czyszczeniu.

Noś ze sobą mniej rzeczy

Proste? Proste. Lepiej unikać chronicznych bóli pleców i nadciągnięć mięśni. Aby się pilnować, dobrym rozwiązaniem jest wybór małej torebki. Im mniej miejsca tym, większy porządek i lepsza organizacja. Musimy w takim przypadku bardzo racjonalnie wykorzystać przestrzeń. Pytanie numer jeden — czy na pewno wszystko, co nosisz w torebce, jest niezbędne? W razie potrzeby niemal na każdym rogu jest teraz sklep. Nie trzeba brać ze sobą całego dobytku.

Jeżeli trzeba, zrób listę rzeczy 🙂 Może okazać się, że wiele przedmiotów nosisz bez potrzeby. To świetna okazja, aby pozbyć się obiektów typu „przyda się”, których w rezultacie prawie nigdy nie używamy. To nie musi być od razu torebka mini, ale na co dzień pewnie wygodniejsza będzie dla ciebie elegancka listonoszka niż duży, wypełniony po brzegi rzeczami, shopper.

Akcesoria, które pozwolą zorganizować rzeczy w torebce

Pierwsze skojarzenie to organizer. Jest ich wiele na rynku: duże, małe, średnie, lepszej i gorszej jakości, bywa przydatny i przeważnie ma wiele małych przegródek i kieszonek. Zamiast organizera możesz wykorzystać jednak kosmetyczkę lub saszetkę, które wyglądają o wiele bardziej elegancko i gustownie.

Organizer do torebki

Jeżeli nosisz więcej rzeczy i zależy ci na odpowiedniej segregacji przedmiotów, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś skorzystała z dwóch, lub trzech kosmetyczek. Dzięki temu rozdzielisz rzeczy według kategorii, a to ułatwi Ci ich szukanie. Estetyczna i stylowa kosmetyczka pomoże zorganizować przedmioty w torebce, a także uchroni wnętrze torebki, w razie np. rozlania się kosmetyku.

Jeżeli nosisz ze sobą plastry, artykuły higieniczne lub leki to zorganizuj w jednej z kosmetyczek małą apteczkę. Są też dostępne estetyczne pudełka na leki. Największą zaleta takich akcesoriów jest to, że w zaledwie kilku ruchach przeniesiesz kosmetyczkę lub organizer do innej torebki. Sprawnie, szybko i bez bałaganu.

Brelok na klucze to niezwykle przydatny drobiazg, który ułatwia znalezienie kluczy w torebce, a przy tym może być efektownym i eleganckim dodatkiem, jak skórzany chwost. Pomocny okazać się może wizytownik, jeżeli często wymieniasz się wizytówkami. Etui na długopisy lub ładny piórnik, odpowiedni portfel lub dwa. Te wszystkie drobiazgi pozwolą utrzymać porządek i odpowiednią organizację.

Regularnie rób przegląd torebki

Co jakiś czas warto wyjąć z torebki wszystkie rzeczy i zrobić totalny przegląd jej zawartości. Co najpewniej znajdziemy? Paragony, listy zakupów, zapomniane gumki do włosów, długopisy, monety, wiele różnych niespodzianek. Podobny porządek warto robić regularnie w portfelu.

Zamiast zachowywać paragon, zrób jego zdjęcie. Są nawet aplikacje do przechowywania paragonów w telefonie. To oszczędność miejsca i od razu masz zachowany paragon w miejscu w którym bez problemu go odnajdziesz. Karty lojalnościowe, które są chyba największym wypychaczem portfela, co raz częściej możesz zastąpić aplikacją mobilną.

Noś ze sobą dwie torebki

Najcenniejsze rzeczy oraz te przedmioty, których używasz najczęściej, możesz nosić w małej torebce na ramię. Trzymaj w niej portfel, chusteczki, klucze, ulubiony kosmetyk, czy telefon. W drugiej, większej torbie, znajdzie się miejsce dla kalendarza, teczki, drugiego śniadania, czy butów na zmianę.

Ta metoda idealnie sprawdza się, jeżeli podróżujesz samochodem. Możesz podzielić rzeczy, zabrać ze sobą dużo przedmiotów, łatwo i szybko zmienić ich zestaw w torebce. W takim wypadku dobrze zadbać, aby zamiast nosić ze sobą wszystkie rzeczy, wykorzystać również schowki i kieszenie w swoim samochodzie, który może się dla ciebie stać centrum dowodzenia. 

Torba bawełniana na zakupy

Nawet jeśli nosisz tylko jedną torebkę, warto mieć ze sobą dużą bawełnianą torbę na zakupy. To ekologiczne i praktyczne rozwiązanie. Unikasz stosowania plastikowych jednorazówek, a bawełniane torebki składają się łatwo w kostkę, zajmując niewiele miejsca i zawsze są w pogotowiu.

Odkładajmy rzeczy na miejsce

Porządek ma to do siebie, że sam się nie utrzyma. Jeżeli zdecydujesz się na jakiś sposób organizacji rzeczy w Twojej torebce wyrób sobie odpowiednie nawyki, a dzięki temu zawsze będzie panował w niej ład i porządek. Warto układać przedmioty według kategorii i wykorzystywać dodatkowe kieszonki lub akcesoria jak kosmetyczka. Chaos w torebce jest do opanowania! Wystarczy kilka prostych sposobów, aby odpowiednio zorganizować swoje rzeczy. Pamiętaj jednak, że porządek w torebce ma ci ułatwić życie, a nie wywołać rozpacz i wyrzuty sumienia. Nic na siłę.

Koszyk